Araç Üstü Çadır Geçmişi | Mekik Motors Türkiye

Araç Üstü Çadır Geçmişi

İlk araç üstü çadır fikirleri 1930’ların başında Batı Avrupa’da ortaya atıldı. En popüler bölgesi İtalya olan araç üstü çadırlar, zamanla tüm dünyaya yayılarak yer çadırlarına göre daha tercih edilebilir hale geldi. Teknolojinin de ilerlemesi ile, 1953’ün başlarında günümüz tasarımlarının alt yapısı olan araç üstü çadırlar üretilmeye başlandı. Çadırların mantığı normal yer çadırı ile aynıydı, içinde gene çubuklar bulunmaktaydı. 2003 yılında, Fransız bir üretici ilk hafif yumuşak kabuklu çadırı üretti. O dönemlerin ara atkıları ile kısıtlı imkanlar sunan ürünler, geliştirilmiş bir şekilde Mekik Motors’ta sizlere sunulmakta.

 

İlk üretildikleri dönemde sadece yumuşak kabuklu kumaş olan bu çadırlar direkt olarak aracın tavanına monte ediliyordu.  Merdiveni aracın ön tarafına destekleyerek içeriye giriş sağlanıyordu. İnsanlığın gelişmesiyle beraber sert kabuklu çadırlara geçildi. Fiberglass, karbon fiber ve ABS plastik kullanılmaya başlandı. Sistemler ve tasarımlar geliştirilerek bugünkü haline getirildi.

 

Bizim ürettiğimiz çadırlar, son teknoloji ile sağlamlaştırılmış ve sizler için olabilecek en konforlu ve en güvenli hale getirilmiştir. Eskiden kurulumu ve kapatması 10’ar dakikadan aşağı olmuyordu, lakin günümüzde 1 dakikadan kısa süre içerisinde kurulum ve kapatma sunarak sizlere en kolay yolu sağlamaktayız.

 

Ürünlerimiz geçmişiyle bağlantılı olup izlerini hala taşımaktadır. Yenilikçi tarzımız ile sizlere lüks bir konaklama sağlamayı hedefliyoruz. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder, mutlu kamplar dileriz.

Start typing and press Enter to search